موفقیت را از نزدیک دنبال کنید...

جادوی سپاسگزاری (راندابرن) – تمرین 11

جادوی سپاسگزاری

#روز_یازدهم

#یک_صبح_جادویی

بامدادان که از خواب بر میخیزید، از این که زنده اید، می اندیشید، لذت می برید و عشق می ورزید احساس خوشبختی کنید. (مارکوس اورلیوس)

برای آنکه مطمئن شوید روزی که در پیش دارید روزی فرحبخش است، باید صبحتان را از قدرشناسی سرشار کنید. وقتی شکرگزاری را با برنامه های عادی صبحگاهی تان می آمیزید، نتیجه ی مثبت آن را در طول روز احساس خواهید کرد. هر صبح، فرصت های زیادی برای شکرگزاری وجود دارد و این با برنامه های عادی تان تداخلی نخواهد داشت و از شما وقت اضافی نخواهد گرفت، چرا که شما میتوانید آن را در کنار برنامه های دیگرتان نیز انجام دهید.

در شروع هر بامداد با قدرشناسی، سود دیگری نیز نهفته است زیرا میتواند شما را از توجه به افکار منفی و مخرب باز دارد و از دردسر ها نجات دهد چون ممکن است این افکار تمام روزتان را خراب کند و خود متوجه آن نباشید. برای یافتن نکات مثبت در زندگی جهت قدرشناسی، ذهن خود را متمرکز کنید؛ آنگاه فرصتی برای افکار منفی و زیان آور نخواهد بود. بعد از انجام این تمرین، در حالی که احساس خوشحالی و اعتماد به نفس بیشتری دارید، به فعالیت های روزانه خود می پردازید و این دقیقاً زمانی است که شما خواهید دید که دگرگونی در برابر چشمانتان رخ میدهد.

امروز هنگامی که بیدار می شوید و روز جدیدتان را آغاز میکنید، پیش از دست زدن به هر کاری، کلمه ی “سپاسگزارم” را بگویید. تشکر کنید، چرا که شما یک روز دیگر زنده هستید و یک فرصت دیگر برای زندگی به شما داده شده است. زندگی هر روزتان یک هدیه است و هنگامی که شما به راستی به آن می اندیشید، برایتان باورنکردنی خواهد بود که یک روز از خواب برخیزید و شکرگزار نباشید. اگر فکر میکنید که این مسئله در حقیقت آنقدر ها هم مهم نیست، خوب، فقط سعی کنید یک روز را از دست بدهید! مهم نیست که چه قدر خواب آلود باشید یا اینکه ساعت زنگ دارتان شما را برای کار بیدار کرده است یا آخر هفته است و خوابیده اید. پس بیدار شدن، فقط برای یک روز دیگر از زندگیتان، کلمه ی “سپاسگزارم” را بگویید.

برای داشتن خوابی خوش در طول شب تشکر کنید. آیا خوش شانس بوده اید که توانستید در رختخواب و با لحاف و بالش به خوبی بخوابید؟! پس برای این نعمت قدرشناس باشید. همین که از تخت بیرون می آیید و پاهایتان را بر زمین میگذارید، قدرشناس باشید؛ آیا یک حمام دارید؟ پس قدرشناس باشید. آیا وقتی شیر آب را باز میکنید، آب تازه و تمیز از آن جاری میشود؟ پس قدرشناس باشید. به تمام افرادی فکر کنید که زمین ها را حفر میکنند و لوله ها را در تمام کشور یا شهرتان زیر زمین میگذارند تا شما با باز کردن شیر، آب زلال و تمیز را دریافت کنید. پس قدرشناس باشید! وقتی مسواک و خمیر دندانتان را برمیدارید، قدرشناس باشید! بدون آنها شما صبحی زیبا و دلنشین را آغاز نخواهید کرد. برای حوله و صابون و آینه و هر چیزی که در حمام است و باعث میشود در طول روز سرحال و شاداب و آماده باشید، احساس قدرشناسی داشته باشید.

همانطور که لباس میپوشید، به این فکر کنید که چقدر خوش شانس هستید که لباس هایی دارید تا از بین آنها یکی را برگزینید و بپوشید. پس قدرشناس باشید! به این بیندیشید که چه کسانی کار کرده اند تا شما امروز لباسی شیک بپوشید. این فکر زمانی به نظرتان خواهد رسید که فکر کنید لباسی که میپوشید در کجا آماده شده و از چه کشور هایی عبورکرده است. پس هر روز قدرشناس باشید. آیا کفش دارید؟ خوش به حالتان! زندگیتان را بدون آنها تصورکنید. برای داشتن کفش هایتان سپاسگزار باشید.

من همواره از چشم انداز روزی نو، تلاشی تازه و آغازی دوباره لذت برده ام. به این امید که شاید در جایی پشت صبح، رخداد خوشایند کوچکی منتظرم بوده است. (جی. بی. پریستلی)

امروز را با تمرین قدرشناسی متمرکز و افزودن انرژی مثبت در زندگی صبحگاهی تان، تا آنجا که میتوانید روزتان را دلپذیر کنید. از لحظه ای که چشمتان را باز میکنید، تا لحظه ای که کفشتان را پوشیده اید و آماده اید تا سر کار بروید، کلمه ی سپاسگزارم را بگویید، برای هر چیزی که لمس و استفاده میکنید. مهم نیست اگر صبح ها دوش نمیگیرید یا لباس نمیپوشید تا سر کار بروید، شما هنوز میتوانید تمرین صبح فرحبخش را انجام دهید و آن را به برنامه ی صبحگاهیتان بیفزایید. اگر از خواب برمیخیزید و نخست صبحانه میخورید، پس به خاطر هر چیزی که برای صبحانه تان برمیدارید و استفاده میکنید سپاسگزار باشید. به خاطر صبحانه، آبمیوه و چای و قهوه ی صبحگاهی تان قدرشناس باشید. آنها صبح شما را دلپذیر میکنند و برای سراسر روز به شما انرژی میدهند. به خاطر داشتن لوازم آشپزخانه ای که برای صرف صبحانه از آنها استفاده میکنید، شکرگزار باشید. برای یخچال، بشقاب، توستر، کتری، قهوه ساز و … .

من هر روز صبح هنگامی که از خواب برمیخیزم، بدون استثناء، همین که یک پایم را بر زمین می گذارم میگویم «سپاس» و وقتی که پای دیگرم بر زمین میرسد میگویم «گزارم.» وقتی به سوی حمام میروم، با برداشتن هر گام، این کلمه ی پرانرژی را میگویم. هر چیزی را که در حمام برمیدارم و استفاده میکنم این کلمه را در ذهنم تکرار میکنم. وقتی لباس میپوشم و برای فعالیت های روزانه آماده میشوم، با شعف به هوا میپرم. و هنگامی که چنین احساس شادی و شعفی دارم، در مییابم که قدرشناسی من انرژی مثبت را به کار انداخته و روزی دل انگیز خواهم داشت.

هر روز متوجه می شوم که قدرت قدرشناسی با من همراه است چرا که رخداد های خوب، یکی پس از دیگری رخ می دهند و هر چیز خوبی که اتفاق می افتد، من شکرگزار تر می شوم و این باعث شتاب گرفتن عملکرد انرژی مثبت در زندگی میشود و رخداد های بهتری در زندگی ام روی میدهد. لابد میدانید آن روزهایی که همه چیز بر وفق مراد آدم میگردد چه روزهایی هستند؟ خوب این دقیقاً همان چیزی است که بعد از تمرین به سراغتان می آید، ولی چند برابر بیشتر!

تمرین شماره 11: یک صبح جادویی

  • هنگامی که برای یک روز نو و تازه از خواب برمیخیزید، پیش از انجام هر کاری کلمه ی “سپاسگزارم” را بگویید.
  • از لحظه ی بازکردن چشمانتان تا لحظه ای که برای بیرون رفتن از خانه آماده میشوید، برای هر چیزی که برمیدارید و مورد استفاده قرار میدهید سپاسگزاری کنید.
  • موهبت های خود را بشمارید: لیستی از ده موهبت خود تهیه کنید و بنویسید که چرا برای داشتن آنها سپاسگزارید. لیست را از نو بخوانید و در پایان هر مورد، سه بار کلمه ی “سپاسگزارم” را بگویید و تا آنجا که میتوانید برای موهبت هایی که دارید قدرشناس باشید.
  • پیش از خوابیدن، سنگ جادوییت را در دست بگیر و به خاطر بهترین رویداد روزت عبارت جادویی سپاسگذارم را بر زبان جاری کن.

 

(ادامه ی این آموزش رو در جلسه ی بعد دنبال کنید؛ لطفا سوالات مربوطه خودتون رو از طریق آی دی زیر با ما در میون بذارید. با تشکر، گروه آموزشی آرزم.)

آی دی پشتیبانی در تلگرام : mahdi_arazm@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 18 =