موفقیت را از نزدیک دنبال کنید...

جادوی سپاسگزاری (راندابرن) – تمرین 12

جادوی سپاسگزاری

#روز_دوازدهم

#افراد_جادویی_که_تغییر_ایجاد_کردند

گاهی نور خودمان خاموش میشود و جرقه ای از کسی دیگر دوباره آن را روشن میکند. هرکدام از ما باید با قدردانی عمیق به آنانی بیندیشیم که شعله ی درون ما را روشن و زنده نگه میدارند. (آلبرت شوایتزر)

همه ی ما در لحظات بخصوصی از زندگی که نیاز به کمک داشتیم، از دیگران کمک و راهنمایی و حمایت دریافت کرده ایم. گاهی اوقات کس دیگری با تشویق یا راهنمایی و یا با حضوری به موقع زندگی ما را تغییر میدهد. سپس زندگی پیش میرود و ما لحظاتی را که کسی طی آنها زندگیمان را تغییر داده است فراموش میکنیم. گاهی اوقات حتی تأثیر دیگران را از یاد میبریم؛ مدتها بعد که به زندگیمان نگاه میکنیم، درمییابیم که آن شخص بخصوص، در زندگی ما چه نقش محوری شگرفی داشته و به صورت فوق العاده ای زندگیمان را دگرگون کرده است.

ممکن است این فرد یک معلم، یک مربی، دایی، عمو، خاله یا عمه، برادر، خواهر، پدر یا مادر بزرگ یا هر یک از دیگر اعضای خانواده باشد. ممکن است دکتر، پرستار یا بهترین دوستتان باشد. ممکن است همان کسی باشد که شما را به شریک فعلیتان معرفی کرده یا شما را با موضوعی آشنا ساخته که زمینه ی مورد علاقه برای فعالیت شما شده است. کسی باشد که حتی نمی شناختیدش و او خیلی کوتاه در زندگی شما ظاهر شده و تأثیری بسیار ژرف و اساسی در زندگیتان ایجاد کرده باشد.

مادربزرگ ام عشق به کتاب و آشپزی و رفتن به حومه ی شهر را در وجود من برانگیخت. وقتی او عشق و علاقه اش را با من تقسیم کرد، این مسائل زندگی مرا تغییر داد. آشپزی برای مدت بیست سال به سرگرمی مورد علاقه ام تبدیل شد و عشق به کتاب باعث شد که من نویسنده شوم و عشق به حومه ی شهر بر محل زندگی ام در طول عمر تأثیر گذاشت. مادربزرگم همچنین مرا عادت داد تا قدرشناس باشم و واژه ی سپاسگزارم را به طور مستمر بگویم. آن وقت ها فکر میکردم او میخواهد که من مؤدب باشم. بعدها دریافتم که وقتی مرا به گفتن واژهه ای مثبت عادت داد در حقیقت بهترین هدیه را به من بخشید. او اکنون دیگر زنده نیست ولی من همیشه به خاطر تأثیر شگرفی که در زندگی ام گذاشت از او سپاسگزارم. مادربزرگ ازت سپاسگزارم!

امروز، شما به افرادی خواهید اندیشید که زندگیتان را تغییر داده اند. جایی خلوت را پیدا کنید و بنشینید و به سه انسان خاصی بیندیشید که زندگی شما را تحت تأثیر قرار داده اند. وقتی سه نفر را برگزیدید، با فرض اینکه هم اکنون روبروی شما حاضرند، با یک یکشان صحبت کنید و به آنها بگویید که چرا از آنها سپاسگزارید و چگونه زندگی شما را تحت تأثیر قرار داده اند. این تمرین را حتماً در یک جلسه و با درنظر گرفتن سه نفر اجرا کنید؛ چرا که باعث میشود احساس شکرگزاری شما را به سطوح بالاتری ببرد. اگر این تمرین را در طول روز به صورت تکه تکه انجام دهید، نه آن حس شکرگزاری عمیق را خواهید داشت و نه از نتایج شگفت انگیز آن برخوردار خواهید شد.

این یک نمونه از آن چیزی است که شما میتوانید بگویید: سارا، میخواهم از اینکه تشویقم کردی که پیرو احساساتم باشم از تو سپاسگزاری کنم. من آن روز سر در گم و کلافه بودم و حرف های تو مرا از نا امیدی نجات داد. به خاطر آنچه که به من گفتی، جرأت آن را پیدا کردم که به دنبال رویا هایم بروم و به فرانسه رفتم تا به عنوان یک شاگرد آشپز کار کنم. من الان زندگی رویایی ام را دارم و نمیتوانم از این شادتر باشم. تمام اینها به خاطر چیزی است که تو آن روز به من گفتی. ازت سپاسگزارم سارا! این بسیار مهم است که شما دلیل این را بگویید که چرا امروز احساس شکر و سپاس میکنید. هر چه بیشتر بگویید و احساس قدرشناسی داشته باشید، نتایج بهتر خواهد بود. شما خواهید دید که با انجام این تمرین، انرژی مثبت در زندگی شما به سرحد انفجار میرسد. اگر شما در موقعیت یا مکانی نیستید که بتوانید بلند صحبت کنید، میتوانید آنها را درباره ی هریک از افراد بنویسید، درست انگار که دارید نامه مینویسید.

وقتی این تمرین را تمام کردید، متوجه دگرگونی ژرف و شدیدی در احساسات خود خواهید شد. اولین نشانه برای آنکه بدانید انرژی به کار افتاده، احساس شادی در وجود شماست. دومین نشانه برای پی بردن به عملکرد نیروی شکرگزاری آن است که شما چیزهای باورنکردنی را جذب خواهید کرد. اگر همه ی اینها کافی نبود، احساس شادی شما بعد از تمرین قدرشناسی چیزهای باورنکردنی بیشتری را جذب خواهد کرد که شما را باز هم خوشحال تر میکند. این شاهکار زندگیست و این قدرت قدرشناسی است!

تمرین شماره 12: افراد جادویی که در زندگی شما تحولی ایجاد کرده اند

  • موهبت های خود را بشمارید: لیستی از ده موهبت تهیه کنید و بنویسید که چرا برای آنها سپاسگزارید. لیست خود را از نو بخوانید و در پایان هر مورد، کلمه ی سپاسگزارم را سه بار بگویید و تا آنجا که میتوانید برای موهبت هایی که دارید قدرشناس باشید.
  • محل ساکت و آرامی را پیدا کنید و نام سه نفر را که تغییری شگرف در زندگی شما ایجاد کردند روی کاغذی بنویسید.
  • از تک تک کسان نامبرده در لیست با ذکر دلیل و درست مانند اینکه در برابرتان حاضرند تشکر کنید و به هریک از آنها بگویید که چه تغییری در زندگی شما ایجاد کرده است.
  • پیش از خوابیدن سنگ جادوییت را در دست بگیر و به خاطر بهترین رویداد روزت عبارت جادویی سپاسگذارم را بر زبان جاری کن.

 

(ادامه ی این آموزش رو در جلسه ی بعد دنبال کنید؛ لطفا سوالات مربوطه خودتون رو از طریق آی دی زیر با ما در میون بذارید. با تشکر، گروه آموزشی آرزم.)

آی دی پشتیبانی در تلگرام : mahdi_arazm@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 5 =