موفقیت را از نزدیک دنبال کنید...

جادوی سپاسگزاری (راندابرن) – تمرین 13

جادوی سپاسگزاری

#روز_سیزدهم

#آرزوهایتان_را_ به_واقعیت_تبدیل_کنید

تخیل، یک قالیچه ی پرنده ی واقعی است. (نورمن وینسنت پیل)

اگر تمرین ها را روز به روز دنبال کرده باشید، تاکنون برای تمام آنچه که دریافت کرده اید یا به دریافت اش ادامه میدهید، به کمک تمرین شکرگزاری شالوده ی شگفت انگیزی را بنا نهاده اید. لیکن امروز، روزی هیجان انگیز است، چرا که شما درصدد شروع استفاده از قدرت غیرقابل توصیف شکرگزاری برای رؤیاها و خواسته هاتان هستید!

در طول قرن ها، صد ها تمدن بومی پیش از دریافت چیزهایی که میخواهند، شکرگزاری میکنند و مراسم مفصلی ترتیب میدهند تا نهایت انرژی خود را صرف سپاسگزاری کنند. مصری های باستان، طغیان رودخانه ی نیل را جشن میگرفتند تا از تداوم جریان آب در رود مطمئن شوند؛ سرخپوستان آمریکا و بومی های استرالیا، رقص باران را انجام میدادند، قبیله های مختلف آفریقایی قبل از شکار، مراسمی را برای غذا ترتیب میدادند و اصل و اساس عبادت در هر فرهنگ و مذهبی، شکرگزاری است.

قانون جذب میگوید هر چیزی همسان خود را جذب میکند، این بدان معناست که شما میبایست تشابه و یا تصویری را از آنچه که میخواهید، در ذهن و اندیشه ی خود ایجاد کنید. سپس برای جذب خواسته تان، باید احساس کنید که آن چیز به راستی به شما تعلق دارد، بنابراین احساس شما باید مشابه همان احساسی باشد که در زمان به دست آوردن خواسته تان خواهید داشت. آسان ترین راه برای انجام این کار، این است که برای آنچه می خواهید، پیش از دریافت آن شکرگزار باشید. اگر قبلا پیش نیامده که بابت چیزی که میخواهید، شکرگزاری کنید، حالا یکی دیگر از قدرت های جادویی آن را کشف کرده اید. کتاب مقدس هم دقیقا همین را وعده میدهد:

«هرکس که اکنون شکرگزار باشد، در آینده بیشتر دریافت خواهد کرد و فراوانی به او تعلق خواهد گرفت.»

قدردانی و سپاسگزاری چیزی است که شما باید پیش از دریافت آنچه که میخواهید داشته باشید به سادگی انجام دهید، نه بعد از دریافت آنچه که طلب میکردید. بیشتر مردم بعد از دریافت چیزهای خوب شکرگزاری میکنند. اما برای این که تمامی آرزوهایتان جامه ی حقیقت بپوشند و تمام زندگی شما به گونه ای تغییر یابد که در همه ی زمینه ها سرشار از خوشبختی و ثروت شوید، باید پیش از داشتن و رسیدن به خواسته هایتان، سپاسگزار باشید. با شکرگزاری خالصانه قبل از رسیدن به خواسته هایتان، فورا در ذهن خود تصویری بسازید که آن خواسته را به دست آورده اید. اگر به داشتن این تصویر ذهنی و احساس ادامه دهید، به طور خوشایندی خواسته های خود را جذب خواهید کرد؛ البته نخواهید دانست که چگونه آن را به دست خواهید آورد و کار شما هم کشف این راز نیست.

وقتی به پیاده روی میروید، تلاشی نمیکنید تا بفهمید نیروی جاذبه چگونه شما را روی زمین نگه تان میدارد، این طور نیست؟ مطمئن هستید و میدانید که وقتی به پیاده روی میروید قانون جاذبه شما را محکم روی زمین نگه میدارد. همچنین باید اطمینان داشته باشید و بدانید که وقتی برای آنچه میخواهید، سپاسگزار هستید، آن چیز به طور شگرفی به سمت شما حرکت میکند، زیرا این یک قانون کیهانی است. هم اکنون واقعاً چه چیزی را می خواهید؟

در ابتدای این دوره از شما خواستم که درباره ی آنچه که به راستی در هربخش از زندگی می خواهید، تکلیف خود را مشخص کنید. (اگر پیشتر این کار را انجام نداده اید، اکنون زمان انجام این کار است.) به لیست هایی که آماده کرده اید رجوع کنید و برای این تمرین ده آرزوی برتر خود را برگزینید. شما میتوانید ده خواسته از بخش های مختلف زندگی را مانند پول، تندرستی، خانه و روابط اجتماعی انتخاب کنید و یا ده خواسته از یک بخش زندگی را برگزینید که تغییر واقعی آن را میخواهید؛ مانند کار و یا موفقیت.

درباره ی آنچه که به راستی می خواهید، بسیار روشن و مشخص بیندیشید و خواهید دید که با این تمرین، چه تغییراتی به طور شفاف برای شما رخ میدهد. تجسم کنید که یک پیشنهاد برای ده آرزوی برتر خود به کائنات دادهاید، زیرا در حقیقت با استفاده از قانون جذب، شما دقیقاً همین کار را کرده اید. قلم و کاغذ خود را بردارید و فهرستی جداگانه از خواسته ی اصلی خود به قرار زیر تهیه کنید؛ گویی که به آنها رسیده اید: بخاطر …… ممنونم، ممنونم، ممنونم. جای خالی را با خواسته ی خود پر کنید؛ گویی که به آن رسیده اید؛ مثلا:

 • به خاطر نمره های بالایی که در امتحانات گرفتم و موجب راه یابی من به کالج مورد نظرم شد. سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم.
 • به خاطر خبر های بسیار خوبی که درباره ی بچه دار شدن مان به من رسید! سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم.
 • به خاطرخانه ی رویایی مان. که همه ی چیزهایی را دارد که دلمان میخواست وجود داشته باشد، سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم.
 • به خاطر مکالمه ی تلفنی شگفت انگیزی که با پدرم داشتم و روابطمان را بهبود بخشید، سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم.
 • برای نتایج آزمایش های پزشکی که نشان میدهد من دوباره سالم و پاک هستم. سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم.
 • به خاطر پول غیر منتظره ای که به دست ام رسید و مبلغ آن درست به اندازه ی نیاز من برای سفر به اروپاست! سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم.
 • به خاطر دو برابر شدن آمار فروشمان در این ماه، سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم.
 • به خاطر ایده هایی که باعث جذب بهترین مشتری هایی شد که تا حالا داشته ایم، سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم.
 • به خاطر کاملترین شریک زندگی ام، سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم.
 • به خاطر این که چقدر اسباب کشی مان آسان بود، سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم.

سه بار نوشتن سپاسگزارم در یک ردیف، کار مقتدرانه ای است زیرا مانع هرز رفتن واژه ها توسط شما میشود و تمرکزتان را بر سپاسگزاری افزایش میدهد. به علاوه، سه بار گفتن سپاسگزارم یک فرمول مؤثر و کارگشا است؛ زیرا عدد سه، عددی ریاضی است که در خلقت تمامی کائنات کاربرد دارد. به عنوان مثال: برای تولد یک فرزند، وجود یک مرد و یک زن لازم است. قانون مشابه عدد سه، درباره ی خلق هر چیزی در کائنات کاربرد دارد که خلق آرزوهای جدید را نیز در بر میگیرد، و با گفتن سه بار سپاسگزارم در یک خط، شما از عدد شگفت انگیز خلقت و یک فرمول مرموز استفاده کرده اید.

دومین گام برای تمرین “رویا هایتان را به واقعیت تبدیل کنید” این است که خواسته هایتان را با شکرگزاری بیشتر اشباع کنید. شما میتوانید گام دوم را هر زمان که دلتان خواست، همین امروز و یا روزی که لیست ده گانه خود را فراهم کردید انجام دهید. برای اشباع کردن آرزوهایتان با نیروی سپاسگزاری، از اولین آرزویتان در لیست شروع کنید و از تخیل ذهن گسترده ی خود سود ببرید تا پاسخ پرسش هایتان را بیابید؛ گویی که به خواسته ی خود رسیده اید: وقتی به خواسته ی خود رسیدید چه احساسی داشتید؟ اولین کسی که هنگام رسیدن به خواسته تان با او صحبت کردید که بود و چگونه آنها را مطرح کردید؟ نخستین کار بزرگی که بلافاصله بعد از رسیدن به آرزویتان انجام دادید چه بود؟ هر چه میتوانید جزئیات بیشتری را به ذهن بیاورید و در پایان، هر خواسته را دوباره بخوانید و روی کلمه ی سپاسگزارم تأکید بورزید و تا میتوانید آن را احساس کنید.

در لیست خود، به دومین آرزو بروید و گام های مشابه را برای هر آرزو تکرار کنید تا به دهمین آرزو برسید. برای هر آرزو دست کم یک دقیقه وقت بگذارید. اگر میخواهید کاری کنید که به راستی نیرومند باشید و سرگرمی زیادی نیز داشته باشید، میتوانید یک تابلو درست کنید و عکسهایی از آرزوهایتان را روی آن بچسبانید. عکس ها را ببرید و آنها را روی تابلو بچسبانید و در جایی قرارش دهید که هر روز چند بار آن را ببینید. واژه سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم را با حروف درشت بنویسید و روی تابلو قرار دهید. میتوانید از یخچال تان به عنوان تابلو استفاده کنید. اگر خانواده دارید میتوانید ساخت تابلو را به عنوان یک پروژه ی خانوادگی مطرح کنید زیرا بچه ها این کار را دوست دارند. تصور کنید که تابلوی شما به راستی شگفت انگیز است و هرچه که عکس آن روی این تابلو قرار گیرد، بی درنگ به سمت شما حرکت میکند. قدردانی مداوم شما سبب جذب دایم آرزوهاتان به سمت زندگی شما میشود.

تمرین شماره 13: رویا هایتان را به واقعیت تبدیل کنید

 • موهبت های ارزانی شده به خود را بشمارید. لیستی از ده موهبت تهیه کنید و بنویسید که چرا به خاطر آنها شکرگزار هستید. لیست را دوباره بخوانید و در پایان هر موهبت بگوئید سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم و تا میتوانید احساس سپاسگزاری بیشتری راجع به آن نعمت داشته باشید.
 • یک قلم و کاغذ بردارید و ده خواسته ی خود را بنویسید. پیش از هر کدام از آنها، سه بار بنویسید، سپاسگزارم. انگار که اکنون به آن خواسته ها رسیده اید. به عنوان مثال، سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم به خاطر (آرزوتان).
 • از تخیل خود استفاده کنید و به پرسش های زیر در ذهن خود پاسخ دهید. انگار که به هر ده آرزوی خود دست یافته اید: وقتی به آرزوتان دست یافتید چه احساسی داشتید؟ وقتی به آرزوتان دست یافتید آن را برای نخستین بار با چه کسی در میان گذاشتید و چگونه آنها را بیان کردید؟ اولین کار بزرگی که بعد از دریافت آرزوتان انجام دادید چه بود؟ بکوشید تا هرچه میتوانید جزئیات بیشتری را در ذهنتان به خاطر بیاورید.
 • در پایان، لیست آرزوهاتان را دوباره بخوانید و از صمیم قلب بر روی کلمه ی سپاسگزارم تأکید بورزید و تا میتوانید آن را احساس کنید.
 • اگر مایلید، یک تابلو بسازید. عکسها را ببرید و آنها را روی تابلو بچسبانید و درجایی قرارش دهید که جلوی چشم شما باشد. عنوان تابلو را سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم بگذارید که با حروف درشت نوشته شده و در بالا قرار گرفته باشد.
 • پیش از خوابیدن، سنگ جادوییت را در دست بگیر و به خاطر بهترین رویداد روزت عبارت جادویی سپاسگذارم را بر زبان جاری کن.

 

(ادامه ی این آموزش رو در جلسه ی بعد دنبال کنید؛ لطفا سوالات مربوطه خودتون رو از طریق آی دی زیر با ما در میون بذارید. با تشکر، گروه آموزشی آرزم.)

آی دی پشتیبانی در تلگرام : mahdi_arazm@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × سه =