موفقیت را از نزدیک دنبال کنید...

جادوی سپاسگزاری (راندابرن) – تمرین 5

جادوی سپاسگزاری

#روز_پنجم

#پول_جادویی

« شکرگزاری یعنی ثروت، آه و ناله یعنی فقر» (از کتاب سروده های مذهبی)

اگر در زندگی ات فقدان پول وجود دارد، توجه کن که احساس نگرانی، حسادت، رشک، دلسردی، ناامیدی، تردید یا ترس در مورد پول، هرگز نمی تواند پول بیشتری برای تو فراهم کند؛ چون این احساسات، از ناشکری بابت پولی که داری ناشی می شود. آه و ناله در مورد پول، جر و بحث در مورد پول، درمانده شدن برای پول، انتقاد از قیمت اجناس، یا اینکه باعث شوی کسی حال و هوای بدی درمورد پول پیدا کند، همه ی اینها ناشکری است و تازه وضع مالی ات هرگز بهتر نمی شود که هیچ، بدتر هم می شود.

بدون توجه به وضعیت کنونی ات، همین فکر که تو به اندازه کافی پول نداری، در قبال آن پولی که داری ناشکری است. تو باید وضعیت فعلی ات را از ذهنت بیرون برانی و در عوض بابت پولی که داری، خدا را شکر کنی. در این صورت پول در زندگی ات به گونه ای معجزه آسا زیاد می شود. هر کسی شاکر باشد به او مقدار بیشتری داده می شود و او به وفور نعمت می رسد و هرکس شکرگزاری نکند، حتی آنچه هم دارد، از او پس گرفته می شود. شکرگزار مقدار کمی پول بودن، دشوار است. اما وقتی که متوجه شوی که هیچ تغییری ایجاد نمی شود مگر شکرگزار باشی، در تو این انگیزه ایجاد می شود که این کار را بکنی.

برای بسیاری از مردم، پول موضوع بغرنجی است. به ویژه آن که کم باشد. بنابراین تمرین پول جادویی، مستلزم برداشتن دو گام ضروری است. مهم است که تمام تمرین پول خارق العاده را در آغاز روز بخوانی چون در طول روز به تمرین پول ادامه می دهی. بنشین و چند دقیقه به دوران کودکیت فکر کن؛ دورانی که از داشتن و نداشتن فارغ بودی. به زمانهایی فکر کن که پول به دستت می رسید و برای هر کدام از آن لحظه ها، از صمیم قلب شکرگزاری کن.

 • آیا همیشه غذا برای خوردن داشتی؟
 • آیا سقفی بالای سرت بود؟
 • آیا به تحصیلات خود ادامه دادی؟
 • آیا کتاب و دفتر داشتی؟
 • در کودکی در جشن تولد خودت، چه هدیه هایی می گرفتی؟
 • آیا دوچرخه یا اسباب بازی داشتی؟
 • آیا وقتی قد و قامتت رشد می کرد برای هر سایز خود لباس داشتی؟
 • آیا به سینما و ورزشگاه می رفتی، نواختن نوعی آلت موسیقی را یاد می گرفتی یا یک سرگرمی را دنبال می کردی؟
 • آیا وقتی بیمار می شدی نزد پزشک می رفتی؟ آیا دارو می خریدی؟
 • آیا با خودرو به مسافرت میرفتی؟
 • آیا تلویزیون تماشا می کردی؟ تلفن می زدی؟ آیا برق داشتید؟ آب داشتید؟

بهره مندی از تمامی اینها بستگی به پول داشته است و تو از تمامی این ها بهره مند بودی – رایگان! وقتی به سیر و سفر در خاطرات دوران کودکی و نوجوانی ات بپردازی، متوجه می شوی چه چیزهایی دریافت کردی بی آنکه پولی پرداخته باشی. از بابت تک تک خاطرات و نمونه های آن خدا را شاکر باش، چون وقتی شکرگذاری خالصانه را برای پولی که در گذشته دریافت کردی احساس کنی، در آینده پول تو به شکلی معجزه آسا زیاد می شود! این را قانون کائنات تضمین کرده است.

به منظور ادامه ی تمرین پول خارق العاده، یک اسکناس بردار و برچسبی با این مضمون روی آن بزن «خدایا، تورا بابت تمام پول هایی که در سراسر زندگی ام دریافت کردم، شکر می کنم.» امروز آن اسکناس را در کیف یا جیبت بگذار. دست کم یک بار در صبح و یک بار در بعد از ظهر یا هر چند بار که دلت می خواهد، آن اسکناس را در بیاور و در دست بگیر، جمله ی روی آن را بخوان و بابت پول فراوانی که در زندگی ات به تو داده شده است، خدا را شکر کن. و همزمان سرشار شو از احساس سپاس و امتنان. احساس کن به کسی وصل هستی که بسیار زیاد دارد. بنابراین احساس وفور و سرشاری کن.

سرعت وقوع معجزه در زندگی تو، به ژرفای احساس تو بستگی دارد. وضع مالی تو زمانی کاملا متحول می شود که تکلیف احساس تو روشن شده باشد. آنچه معجزه را قطعی می کند حسی است که در درون توست. تو هرگز خبردار نمی شوی که چطور پولت زیاد می شود، اما به احتمال زیاد شاهد تحول جدید موقعیت های فراوانی برای دریافت پول بیشتر خواهی بود. موقعیت هایی که زمینه ساز پولدار شدن تو هستند. پولی را پیدا خواهی کرد که اصلا نمی دانستی آن را داری، پولی غیرمنتظره به دستت خواهد رسید. تخفیف هایی ویژه دریافت خواهی کرد. بسیار ارزان خواهی خرید.

بعد از امروز، اسکناس خارق العاده ات را در جایی دم دست بگذار که هر روز بتوانی آن را ببینی و یادآوری برایت باشد تا از بابت پول فراوانی که به تو اعطا شده است، خدا را شکر کنی. هرگز فراموش نکن که هرچه بیشتر به اسکناس خارق العاده ات نگاه کنی و در حال و هوای شکرگزاری بابت پولی که به تو داده شده است فرو بروی، اعجاز بیشتری به زندگی ات می آوری. شکرگزاری فراوان بابت پول، با فراوانی پول برابر است. اگر خود را در وضعیتی یافتی که مجبورت می کرد نسبت به میزان دارایی خود ناسپاسی پیشه کنی و به زبان یا در ذهن گله مند باشی، از خود بپرس: «آیا آماده ی آن هستم که بهای سنگین این ناسپاسی را بپردازم یا نه؟» زیرا ناسپاسی و گله همانا و قطع شدن جریان نعمت و پول و موهبت همان!

از امروز به بعد، به خودت قول بده که هر موقع پولی به دست آوردی، فرقی نمی کند به چه شکل، تو باید واقعاً در مورد آن خدا را شاکر باشی تا با استفاده از قدرت اعجاز آمیز شکرگزاری بابت پولی که هم اکنون دریافت کرده ای، پول خودت را چند برابر کنی!

تمرین شماره 5: پول جادویی

 • گام های یک تا سه از تمرین شماره ی یک را تکرار کنید، موهبت های خود را بشمارید. لیستی بنویسید از ده موهبتی که دارید و بعد از خواندن هر کدام از این موهبت ها علت قدرشناسی تان را نسبت به آن بنویسید و بعد لیست را بازخوانی کنید و برای هر موهبت سه بار بگویید سپاسگزارم و احساس قدرشناسی داشته باشید.

 

 • بنشینید و چند دقیقه به کودکی خویش و موهبت هایی که تاکنون دریافت کرده اید، فکر کنید. چیزهایی به تو عطا شده بی آنکه بابت آنها پولی پرداخته باشی.

 

 • با مرور خاطره تک تک موقعیت هایی که در آنها به تو چیزی عطا شده است، از صمیم قلب عبارت جادویی سپاسگذارم را بر زبان جاری کن.

 

 • اسکناسی بردار و روی تکه ای کاغذ بنویس: « خدایا، تورا بابت تمام پول هایی که در سراسر زندگی ام دریافت کردم، شکر می کنم».

 

 • اسکناس و یادداشت خود را در جیب یا کیف خود داشته باش و گاهی به آنها نگاهی بینداز. حداقل یکبار صبح و یکبار در شب. این اسکناس و این یادداشت به یادت می آورد که باید بابت پولی که داری، سپاسگزار باشی تا وضع مالی ات به طرزی جادویی متحول شود.

 

 • از امروز به بعد اسکناس را در جایی قرار بده که مطمئن باشی طی روز چندین بار آن را خواهی دید و بابت همین مقدار ثروتی که خدا به تو داده است سرشار خواهی شد از احساس سپاسگزاری و شکر.

 

 • پیش از خوابیدن، سنگ جادوییت را در دست بگیر و به خاطر بهترین رویداد روزت عبارت جادویی “سپاسگذارم” را بر زبان جاری کن.

(ادامه ی این آموزش رو در جلسه ی بعد دنبال کنید؛ لطفا سوالات مربوطه خودتون رو از طریق آی دی زیر با ما در میون بذارید. با تشکر، گروه آموزشی آرزم.)

آی دی پشتیبانی در تلگرام : mahdi_arazm@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =