موفقیت را از نزدیک دنبال کنید...

جادوی سپاسگزاری (راندابرن) – تمرین 9

جادوی سپاسگزاری

#روز_نهم

#مغناطیس_پول

تنها با قدرشناسی است که زندگی پربار می شود. (دیتریش بونهوفر)

قدرشناسی گنج، و گله و شکایت کردن ننگ و فقر است. این قانون طلایی برای همه ی دوران زندگیتان است؛ چه درباره ی سلامتی، شغل، ارتباط ها یا پولتان. حتی اگر پول زیادی ندارید، هر قدر که برای داشته هایتان سپاسگزار باشید، پول بیشتری به شما خواهد رسید. هرچه قدر شما بیشتر درباره ی پول شکایت کنید، فقیر تر و تنگدست تر میشوید. تمرین امروز بر آن است که یکی از اصلی ترین علل شکایت مردم نسبت به پول را به یک عامل برای قدرشناسی بدل سازد تا قدرت آن را برای تغییر وضعیت مالیتان دوچندان کند. شما شکایت را که فقیر تر تان میکند با قدرشناسی عوض خواهید کرد که شما را به طرز شگفت انگیزی به فردی ثروتمند تبدیل می کند.

بسیاری از افراد می پندارند که درباره ی پول گله نمی کنند، اما اگر در زندگی خود کمبود پول را احساس کنند، بدون درک آن، دست به شکایت و گله میزنند. شکایت در ذهن یا زبان افراد صورت می گیرد و خیلی کسان، خود از بسیاری از افکاری که در سر دارند آگاه نیستند. شکایت کردن، افکار ناامید کننده یا به کار بردن واژه های منفیِ اشک آلود و یا نگران کننده درباره ی پول، تنگدستی می آفریند و البته بزرگترین شکایت ها زمانی صورت میگیرد که باید پولی پرداخت شود.

نداشتن پول کافی برای پرداخت صورت حسابها، یکی از بدترین وقایع است که میتواند رخ دهد. شاید اینطور به نظر برسد که همیشه تعداد صورت حساب هایی که باید پرداخت شود، بیشتر از پولی است که دارید. هنگامی که درباره ی صورت حساب های خود گلایه میکنید، در حقیقت شما نسبت به پول می نالید و این باعث تنگدستی بیشتر شما می شود. اگر پول لازم را ندارید، آخرین کاری که می توانید انجام دهید آن است که نسبت به صورتحساب هایتان احساس قدرشناسی کنید و این در واقع همان کاری است که باید انجام دهید تا پول بیشتری در زندگی به دست آورید. برای داشتن زندگی مرفه و برای هرچه که به پول مربوط است، احساس قدرشناسی داشته باشید و فراموش نکنید غر و لند کردن درباره ی صورتحساب ها، نشانه ی قدرشناس بودن نیست. شما باید به گونه ای دقیق برعکس عمل کنید و در ازای سرویس ها و کالا هایی که در مقابل صورتحساب خود دریافت کرده اید، شکرگزار باشید. این یک کار بسیار ساده است که میتوانید در زندگی خود انجام دهید و تأثیری اساسی در زندگیتان دارد، به عبارتی شما به فردی پول ربا تبدیل می شوید.

برای آنکه نسبت به یک صورتحساب قدرشناس باشید، باید به این فکر کنید که چقدر از آن خدمت یا کالا بهره برده اید. اگر به پرداخت اجاره ی منزل یا رهن مربوط می شود، برای داشتن خانه سپاسگزار باشید و اینکه در خانه زندگی می کنید. اگر شما مجبور بودید که تمام پولتان را ذخیره کنید و پول منزل را یک جا بپردازید، چه اتفاقی رخ میداد؟ آن وقت اگر چیزی به نام رهن یا اجاره ی مسکن وجود نداشت، چه اتفاقی می افتاد؟ آنگاه بسیاری از ما در خیابان ها زندگی میکردیم. بنابراین باید نسبت به موسسه های اعطای وام و محل های اجاره ای و یا صاحب خانه ها ممنون باشیم. چرا که آنها منزل یا آپارتمانی را برای شما فراهم کرده اند که میتوانید در آن زندگی کنید.

اگر شما در برابر مصرف برق و گاز صورتحسابی دریافت میکنید، به گرمی و خنکی مطبوعی که برایتان فراهم شده، دوش آب گرم و هر رفاه و آسایش دیگری بیندیشید که در اثر این سرویس برای شما فراهم آمده است. اگر صورتحساب هزینه های تلفن و اینترنت به دستتان میرسد، به این فکر کنید که زندگیتان بدون تلفن و اینترنت چقدر سخت می شد و شما برای هر کاری لازم بود شخصاً سفر کنید تا به آنجا برسید. به این بیندیشید که تاکنون چند بار به دوستان و اقوامتان تلفن کرده اید، یا ایمیل فرستاده اید یا پیامی از سوی آنها به دستتان رسیده است. یا به واسطه ی سرویس اینترنت، به اطلاعات موجود در حافظه ی آن دسترسی پیدا کرده اید. تمام این سرویس های استثنایی به یک اشاره ی انگشت شما قابل استفاده و دسترسی است، بنابراین نسبت به آنها قدرشناس باشید و به دلیل اعتماد شرکت های مختلف به شما که پیش از پرداختن پول، سرویسی در اختیارتان قرار میدهند شکرگزار باشید.

از زمانی که من به نیروی پدیده ی قدرشناسی پی برده ام، روی صورتحساب هایی که پرداخت میکنم، مینویسم: “سپاسگزام – پرداخت شد.” و به این ترتیب حتی یک صورتحساب پرداخت نشده نیز ندارم. در ابتدا، وقتی که برای پرداخت قبض ها پولی نداشتم، روی آنها مینوشتم «برای پولش سپاسگزارم» و وقتی که پول لازم برای پرداخت قبض را داشتم: «سپاسگزارم، پرداخت شد» را به آن اضافه میکردم.

قرار است امروز شما همین کار را انجام دهید. هر صورتحساب نپرداخته ای را که دارید بردارید و با نوشتن: «بابت پولی که فرستادی سپاسگزارم» و برای پولی که بابت این صورتحساب ها پرداخت خواهید کرد احساس قدرشناسی کنید، چه پول داشته باشید چه نداشته باشید. سپس، ده قبضی را که پیشتر پرداخت کرده اید انتخاب کنید و بر روی آنها واژه ی «خدایا شکر – پرداخت شد» را بنویسید. همانطور که روی صورتحساب ها مینویسید، تا آنجا که میتوانید احساس قدرشناسی داشته باشید. هرچه نسبت به توانایی تان برای پرداخت این قبض ها قدرشناس تر باشید، پول بیشتری را به سمت خود جذب خواهیدکرد.

از امروز به بعد، این را به عادت خود تبدیل کنید تا هر موقع که قبضی را می پردازید، به خدماتی بیندیشید که در مقابل این صورتحساب دریافت کردید و بر روی آنها کلمات «سپاسگزارم – پرداخت شد» را بنویسید و اگر که پول لازم را برای پرداخت هزینه هایتان ندارید، قدرت قدرشناسی را با نوشتن: «برای پولش سپاسگزارم» به کار اندازید و این را به گونه ای اظهار کنید که انگار پول لازم را دارید. قدرشناسی نسبت به پولی که پرداخته اید تضمینی بر آن است که شما پول بیشتری دریافت خواهید کرد. قدرشناسی مانند یک ریسمان مغناطیسی است که به پول شما متصل است و پول همیشه به شما بازخواهد گشت، گاهی برابر، گاهی ده برابر یا صد برابر. میزان پول بازگشتی به شما، به پول پرداختی تان بستگی ندارد بلکه به میزان شکرگزاری تان مربوط است.

تمرین شماره 9: مغناطیس پول

  • موهبت های خود را بشمارید: لیستی از ده موهبت خود تهیه کنید و بنویسید که چرا از داشتن آنها سپاسگزارید. لیست خود را از نو بخوانید و در پایان هر مورد، کلمه ی سپاسگزارم را سه بار بگویید و تا آنجا که می توانید برای موهبت هایی که دارید قدرشناس باشید.
  • هر قبض نپرداخته ای را که دارید بردارید و از قدرت شکرگزاری استفاده کنید و روی آن بنویسید: برای پولی که فرستادی سپاسگزارم و صرف نظر از اینکه پول آن را دارید یا نه، تا آنجا که می توانید برای پول پرداخت این قبض احساس شکرگزاری داشته باشید.
  • ده صورتحسابی را بردارید که پیشتر پرداخت کرده اید و روی آنها واژه ی “خدایا شکرت – پرداخت شد.” را بنویسید و برای آنکه پول پرداخت این قبوض را داشتید، قدرشناس باشید.
  • پیش از خوابیدن، سنگ جادوییت را در دست بگیر و به خاطر بهترین رویداد روزت عبارت جادویی “سپاسگذارم” را بر زبان جاری کن.

 

(ادامه ی این آموزش رو در جلسه ی بعد دنبال کنید؛ لطفا سوالات مربوطه خودتون رو از طریق آی دی زیر با ما در میون بذارید. با تشکر، گروه آموزشی آرزم.)

آی دی پشتیبانی در تلگرام : mahdi_arazm@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =