موفقیت را از نزدیک دنبال کنید...

جادوی سپاسگزاری (راندابرن) – مقدمه

برخی کلمات، معما هستند. صرفا با یکبار خواندن، نمیتوان آن را درست فهمید. قرن هاست که مردم از کلمات و جملات گوناگون استفاده میکنند، درحالی که بسیاری از آنها هنوز رمزگشایی نشده اند. وقتی اسرار کلمات فاش می شود، دنیای جدیدی مقابل چشمان مان آشکار خواهد شد. کتاب های آسمانی، مملو از این کلمات جادیی و حیرت انگیز هستند.

درکتاب مقدس آمده: هرکه دارد، بیشتر به او داده خواهد شد و در فراوانی خواهد بود. کسی که ندارد، حتی داشته هایش از او گرفته خواهد شد! در قرآن نیز آمده: و یاد کن زمانی را که پروردگارتان اعلام کرد که اگر شکرگزار باشید، قطعا بر نعمت های شما می افزاییم و اگر ناسپاسی کنید و به کفر و گناه روی آورید، بی تردید عذاب من سخت است.

وقتی این متن را میخوانیم، به نظر نا عادلانه میرسد. مثل اینکه بگوید: ثروتمندان غنی تر می شوند و فقرا فقیر تر! اما در حقیقت این کلمات، قانون بنیادین علم و جهان را توصیف میکنند. جادوی سپاسگزاری، برمبنای یک قانون عمومی عمل میکند که بر تمام زندگی شما احاطه دارد. مانند قانون جذب که برتمام کائنات احاطه دارد و بیان میکند که همانند ها، یکدیگر را جذب میکنند.

تحقیقات نشان میدهد که همه چیز در جهان هستی، از ارتعاش و یا فرکانس ساخته شده است. افکار و احساسات ما نیز ارتعاش و فرکانس های مشخصی دارند. اگر فکر میکنید کارتان را دوست ندارید، درآمدتان کافی نیست، نمیتوانید همسر مورد نظر خود را پیدا کنید، نمیتوانید بدهی های خود را پرداخت کنید، با والدین خود کنار نمی آیید و یا زندگی تان آشفته است، پس باید این تجارب وارد زندگی شما شوند، زیرا این یک قانون عمومی در جهان است.

اما اگر به چیز هایی فکر کنید که بابت آن شکرگزار هستید، مثل: کارم را خیلی دوست دارم، خانواده ام از من حمایت میکنند، بهترین تعطیلات را داشتم، امروز احساس خوبی دارم، همسر من یک فرد بی نظیر است و صادقانه احساس قدردانی کنید، قانون جذب میگوید باید بیشتر از این چیز ها جذب زندگی خود کنید، زیرا شکرگزاری، نیروی جاذبه دارد. هرچه بیشتر شکرگزار باشید، بیشتر به دست می آورید.

زمانی اسحاق نیوتن گفت: هر عملی را عکس العملی است. بسیاری از ما، گفته هایی مانند اینها را شنیده ایم: از هر دستی بدهی، از همان دست میگیری؛ هرچه بکاری، همان را درو میکنی؛ هرچه بدهی، همان را پس میگیری؛ این گفته ها همگی یک قانون را شرح میدهند، قانون جذب. پس گفتیم شکرگزاری نیروی جاذبه دارد. وقتی قانون شکرگزاری را به کار میگیریم، همان چیزی را دریافت میکنیم که بابت آن شکرگزار هستیم و هرچه شکرگزاری صادقانه تر باشد، بیشتر دریافت خواهیم کرد.

از هزاران سال پیش، در اولین نوشته های بشر، جادوی سپاسگزاری را تبلیغ و به کار بسته اند. سپاسگزاری در بطن تمام ادیان بزرگ از جمله: اسلام، مسیحیت، یهودیت، آیین بودایی و هندو وجود دارد. محمد فرمود: شکرگزاری، بهترین راه تداوم فراوانی و نعمت هایی است که به شما ارزانی شده. داوود نبی و عیسی مسیح هم در مورد شکرگزاری درقبال تمام دنیا و بابت همه چیز در آسمان ها و زمین سخن گفته اند.

تاریخ مملو از شخصیت های موفق و معروفی است که شکرگزار بوده اند و دستاوردهایشان، آنها را در زمره بزرگترین انسان های روی زمین قرار داد. گاندی، مادر ترزا، داوینچی، افلاطون، شکسپیر، یونگ، نیوتن، انیشتین و بسیاری دیگر. هنگامی که از انیشتین در مورد دستاورد های برجسته اش میپرسیدند، تنها از سپاسگزاری از دیگران سخن میگفت. او در طول روز بیش از صد بار از دیگران بابت کارهایی که انجام داده بودند تشکر میکرد. آیا تعجب دارد که بسیاری از رمز و راز های حیات به دست آلبرت انیشتین آشکار شده است؟ او در تمام روز های عمرش سپاسگزار بود و در ازای آن، فراوانی و نعمت های بسیاری دریافت کرده است.

وقتی از اسحاق نیوتن پرسیدند چگونه به اکتشافات علمی نائل شده، گفت که از دانش پیشینیان بهره برده است. بر اساس آرا، او بیشترین خدمت را به علم و بشر کرده است و این را قدردان مردان و زنانی میدانست که پیش از او زندگی میکردند. دانشمندان، مخترعان، کاشفان، پیامبران که شکرگزار بوده اند، ثمره ی آن را چشیدند و بیشتر آنها از جادوی سپاسگزاری آگاهی داشتند. با این حال امروز هنوز قدرت شکرگزاری برای بسیاری از مردم پوشیده است چرا که برای تجربه ی جادوی شکرگزاری، باید آن را در عمل به کار گرفت.

(ادامه ی این آموزش رو در جلسه ی بعد دنبال کنید؛ لطفا سوالات مربوطه خودتون رو از طریق آی دی زیر با ما در میون بذارید. با تشکر، گروه آموزشی آرزم.)

آی دی پشتیبانی در تلگرام : mahdi_arazm@

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =